Teknoloji

Activision’ın Hacklendiği İddia Edildi

Oyun dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Activision, siber saldırı iddiasıyla geldi. “vx-underground” kümesi tarafından yapılan paylaşımda, siber saldırı ile birlikte Activision’a ilişkin dahili belgelerin ele geçirildiği belirtildi.

Bu kağıtların ortasında, 17 Kasım 2023’e kadar uzanan Çeşitli planlar da dahil edildi. Söz konusu planlar arasında Activision’ın bilinen oyunlarına gelecek yeni içerikler yer alıyordu. 4 Aralık’ta gerçekleştiği belirtilen saldırı, Activision’ın üzerinde çalıştığı yeni bir projeyi de gün yüzüne çıkardı.

Call of Duty Contemporary Warfare II ve Warzone 2 planları açıklandı:

Ortaya çıkan belgelere göre Activision, her iki oyun için de Kasım 2023’e kadar toplam 6 dönemlik içerik planları yaptı. iki yeni operatör, bir karakter ve üç yeni silahOyuna ekleneceği bilgisi de ortaya çıktı.

Oyun şu anda ikinci sezonundayken, Kasım 2023’e kadar planlanan dört dönemin tümünün tarihleri ​​aşağıdaki biçimde listelenmiştir:

  • 3. Sezon: 15 Mart – 15 Mayıs
  • 4. Sezon: 15 Mayıs – 16 Temmuz
  • 5. Sezon: 17 Temmuz – 14 Eylül
  • 6. Sezon: 15 Eylül – 8 Kasım

Proje “Jüpiter”:

Belgelerdeki en ilginç detay ise “Jüpiter” kod adlı bilinmeyen bir projeydi. Nisan ayında 4. fazına ulaşacağı belirtilen projenin, Mayıs-Haziran döneminde alfa ve beşinci fazda olacağı belirtildi. Projeyle ilgili en ufak bir detay yok.

Hackerlar, Activision çalışanları ile birlikte Slack kanalına eriştiler ve uygunsuz paylaşımlar da yaptılar:

Bilgisayar korsanları, belgeleri elde etmenin yanı sıra 9.300’den fazla çalışanı olan Slack kanalına da erişim sağladı. Ayrıca bu kanalda çocuk istismarı olarakpaylaşılan mesajlar

Yukarıdaki bilgiler değişmiş veya değişmemiş olabilir:

Elbette sızıntı Aralık ayı ile ilgili olduğu için bu tarihlerin ve planlanan içeriklerin de değiştirilmiş veya değiştirilecek olması oldukça olası. eylem, Sızıntı tezleriyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu