Yaşam

CNN Türk Muhabiri Merve Tokaz Kimdir? Merve Tokaz neden gündemde?

Deprem arama kurtarma çalışmaları devam ederken, tüm muhabirler canlarını ortaya koyarak afet bölgelerinde gece gündüz canlı yayın yapıyor. Merve Tokaz da ekranlarda seyircinin önünde yaşananları an be an paylaşan isimlerden biri. Peki Merve Tokaz kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? CNN Türk muhabiri Merve Tokaz neden gündemde? Detaylar burada…

Merve Tokaz kimdir, kaç yaşında ve nerelidir?

Merve Tokaz, CNN Türk muhabirlerinden biridir. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunudur. Aynı zamanda Radyo, TV ve Sinema eğitimi aldı. Denizlili olduğu bilinmektedir.

2021 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine Kartal Gazetesi’nde başlamıştır. Burada 8 ay çalıştıktan sonra İletim Gazetesi’nde muhabir olarak çalışmaya başladı.

CNN Türk Muhabiri Merve Tokaz’ın Kariyeri

Yılda 5 ay İletişim Gazetesi’nde çalıştı. Posta Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Bir yıl TRT’de çalışan Tokaz, kariyerine CNN Türk’te muhabir olarak devam ediyor.

CNN Türk Muhabiri Merve Tokaz neden gündemde?

Merve Tokaz, Gaziantep’te arama kurtarma çalışmaları sırasında yaptığı yayında vatandaşları bilgilendiriyor. Ekranlardaki işi nedeniyle hayatının detayları merak ediliyor.

haber-tefenni.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu