Haber

Dilan Polat ve Engin Polat’ın neden kelepçeli olarak karakola götürüldüğü ortaya çıktı!

Kara para aklama, vergi kaçakçılığı gibi birçok suçtan soruşturulan Dilan Polat ve Engin Polat dün gözaltına alındı! Çiftin polisteki işlemleri sürerken, Gazeteci Emrullah Erdinç de katıldı; Önemli bir detay paylaştı!

Dilan Polat ve Engin Polat çifti, dün gece belgede usulsüzlük ve firar şüphesiyle gözaltına alındı.

Önce gözaltına alınan, ardından polis merkezine götürülen çiftle ilgili her geçen saat yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Dilan Polat davasını ilk günden beri takip eden gazeteci Emrullah Erdinç, Müge ve Gülşen’in ev sahipliği yaptığı 2. Sayfa programına katılarak dikkat çeken bir detayı anlattı.

Gazeteci Emrullah Erdinç: “Polat ailesi neden kelepçelendi?” Sorularının cevabını şu sözlerle açıkladı.

Gazeteci Erdinç, “Devlet kelepçeli mesaj veriyor” dedi.

‘Kelepçe takmak polisin takdirindedir. İstese giyer, istemezse giymez. Onu kollarının arasına alıp götürebilirdi ama bir açıklamaları vardı. Bu bir özürden ziyade bir sopa gösterisiydi. Avukatların yazdığı bir metindi. Orada kelepçelerle anlatılmak istenen şuydu: ‘Devlete adaleti dağıtamazsınız, bize malımızı verin diyemezsiniz’. Bu devletin gücünü gösteren bir hamledir. Devlet kelepçeli mesaj veriyor, kimse bize bir ayar yapamaz. Devlet bu kontrol edilemeyen paylaşımların sonuçlarını gösterdi. ‘Kimseye ayrımcılık yapmıyorum’ sorusuna devlet böyle cevap verdi. Açıklamalarıyla dikkat çekti.

“Yeni tutuklamalar olacak. Bu soruşturma Polat ailesinden kaynaklanıyor” diyen Emrullah Erdinç, “Bu dosyadan birkaç tutuklama olacağını tahmin ediyorum.” Bir açıklama yaptı.

Polat çifti halen gözaltında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu