Haber

İyi Parti Grubu, TBMM’de CHP Grubu’nu ziyaret etti. Gündem: Seçmenler Deprem Bölgesinde

İYİ Parti Küme yönetimi, Meclis’teki CHP Grubu’nu ziyaret ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ÂLÂ Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, “Afet bölgelerinde acılar yaşanıyor. Yüzbinlerce vatandaşımız başka illere iskân edilmek zorunda kaldı. 18 Haziran veya 14 Mayıs’ta seçim var. Yerleşik vatandaşlarımızın kendi illeri için oy kullanmalarını sağlayacak” diyen Erdoğan, “Seçimlerin temel hükümlerine geçici madde eklenmesi, seçmen kütüğü yasası ve anayasa değişikliği gibi konularda CHP ile istişare için geldik. değişiklik” dedi.

İYİ Parti Küme Başkan Yardımcıları Erhan Usta, Musavat Dervişoğlu ve ÂLÂ Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, bugün Meclis’te CHP Grubu’nu ziyaret etti.

CHP Küme Başkan Yardımcıları Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İYİ Parti Heyetini CHP Küme Toplantı Salonu’nda ağırladı. Görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Şenol Sunat görüşme öncesi basına şu açıklamayı yaptı:

“Afet bölgelerinde büyük acılar yaşandı. Yüzbinlerce vatandaşımız başka illere yerleşmek veya iskan edilmek zorunda kaldı. 18 Haziran veya 14 Mayıs’ta önümüzde muhtelif bir mesele var. CHP’li yetkililer, Kanun’da süreksizlik unsuru ve anayasa değişikliği gerektiren bir konuda AK Parti Grubu’nu saat 13.00’te ziyaret edeceğiz.Önümüzdeki dönem kısa bir dönem ve bu süreçte temsilde adalet farklı olacak Hedefimiz, geçici de olsa illerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın kendi illerinde milletvekilliği seçme iradesini ortaya koyacak bir yapı oluşturmaktır.

İYİ Parti Heyeti’nin saat 13.00’te AKP Grubu’nu ziyaret etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu