Haber

Karesi Belediyesi Şamlı İlçesinde Buğday Hasadına Başladı

Karesi Belediyesi Şamlı Mahallesi’ndeki buğday tarlalarında hasat yapılmaya başlandı. 62 dönümlük 2 alanda başlayan hasada katılan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Hasat ettiğimiz buğdaylardan elde ettiğimiz unu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtacağız” dedi.

Tarımsal gelişmeye destek olmak ve boş kalan yerleri değerlendirerek buğdayı halkın hizmetine sunmak için kolları sıvayan Karesi Belediyesi, Şamlı Mahallesi’ndeki 2 tarlada ilk ekimini yaptı. Karesi Belediyesi’ne bağlı Şamlı Mahallesi’nde 31 bin 500 dekar ve 31 bin 200 dekar olmak üzere toplam 62 dekar olmak üzere 2 boş alana buğday eken Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, hasat sürecini başlattı. Hasada katılan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, ekiplere kolaylıklar dileyerek biçerdöverle ilk hasadı gerçekleştirdi.

Başkan Orkan: “Ekim etkinliklerini artıracağız”

Karesi Belediyesi olarak ocak ayında ekilen tohumların buğdaya dönüştüğünü söyleyen Önder Orkan, hasattan mutlu olduklarını söyledi. Karesi Belediyesi’nin atıl kalan diğer tarlalarını da değerlendireceklerini belirten Önder Orkan, “Buğdayımıza şekil veriyoruz. Topladığımız bu buğday başaklarından un yapıp ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtacağız. Büyütmeyi planlıyoruz.” Bu iş daha da fazla.” Çalışmalar yürütüyoruz. Daha geniş bir alanda daha fazla ürün almayı umuyoruz. Tüm imkanlarımızı halkımız için faydalı bir şekilde kullanmaya devam ediyoruz” dedi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu