Haber

MEB, ihtiyaç sahibi her hastane için ‘hastane sınıfı’ oluşturacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sağlık sorunları nedeniyle evde veya hastanede tedavi gören öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için 81 ilde kamu-özel ayrımı yapılmaksızın istenilen her noktada hastane dersliği kuracaklarını bildirdi. herhangi bir kural altında.

Özer, yaptığı yazılı açıklamada, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için çok boyutlu ve geniş kapsamlı çalışmalar yürütüldüğünü, bu kapsamdaki değerli faaliyetlerden birinin de özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin Türkiye’de var olması için sürdürülen çalışmalar olduğunu söyledi. sosyal hayatın her alanında, eşit eğitim olanaklarından yararlanır ve sosyal hayata entegre olur. belirtilmiş.

Özer, bu kapsamda sağlık sorunları nedeniyle sağlık kurumlarında eğitimlerine devam etmeleri için hastanede ya da evde eğitimlerine devam eden çocuklara eğitim hizmeti verdiklerini vurguladı. Öğretmenlerin dağılmaması ve eğitimlerine ara vermeden devam etmeleri için büyük fedakarlıklar yaptıklarına değindi.

Bugün prestij ve sağlık sorunları nedeniyle 22 ilde 51 hastane sınıfında 1500 öğrencinin eğitimine devam ettiğini kaydeden Özer, bu sınıfların her birinde iki sınıf öğretmeninin görev üstlendiğini, yönetmelik doğrultusunda başka alanlardan da öğretmen görevlendirildiğini kaydetti. ihtiyaçlar.

Bakan Özer, sağlık sorunları nedeniyle örgün eğitim kurumlarından en az 12 hafta yararlanamayacaklarını veya sağlıkları için risk oluşturacaklarını belgeleyen zorunlu eğitim çağındaki özel eğitime muhtaç öğrencilerin yararlandıkları, öğretim yılı boyunca kurum içi eğitim hizmetleri verilmektedir.

“Bugün itibarıyla 11 bin 22 öğrenci evde eğitim hizmetlerinden yararlanıyor”

Özer, Kovid-19 salgını sürecinde okulların açık kalması için öğretmenlerin büyük fedakarlıklar yaptığını hatırlattı. Öğretmenlerin bu özveriyi farklı yerlerde sergilediklerini vurgulayan Özer, şöyle konuştu:

“Ülkemizde sahip olduğu prestij ile bugün 11 bin 22 öğrenci evde eğitim hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bugün 12 bin 3 öğretmenimiz hastanede veya evde eğitim alan öğrencilerimize eğitim hizmeti vermektedir. Bugün öğrencilerimizin prestiji ile , 12.033 öğretmen eğitim hizmeti veriyor.Öğretmenlerimizi de ödüllendirmek istedik.Bu vesileyle sağlık sorunları nedeniyle okula gidemeyen özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımıza eğitim hizmeti veren öğretmenlerimize başarı belgesi gönderdik. Evde ya da hastanede tedavi olan öğretmenlerimize fedakarlıklarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.81 ilde kamu-özel ayrımı yapmaksızın istenilen noktada hastane sınıfları kurarak mağdur olan çocuklarımızın eğitim ve öğretimi devam ettireceğiz. herhangi bir koşulda eğitimlerine devam etmeleri için evde veya hastanede tedavi

kula-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu