Haber

GÖNÜLLÜ BERBERLER ÇADIRDA TIRAŞ OLUYOR

SAKARYA’dan Kahramanmaraş’a gelen 14 gönüllü berber, Kızılay çadırında depremzedeleri ve arama kurtarma çalışmalarına katılanları tıraş etti.

Sakarya Berberler Odası’na bağlı 14 gönüllü berber, Kahramanmaraş Milli İrade Meydanı’nda kurulan Kızılay çadırında depremzedeleri ve arama kurtarma çalışmalarına katılanları tıraş etti. Ailesini şehir dışına gönderdikten sonra çalışmalara destek olmak için kalan Furkan Akgün, Ailem buradaydı, hepsi hayatta. Diğer şehre gönderdik. Ben de iş için buradayım. Babam da burada görev yapıyor. Millete yardım etmek için buradayım. Tanrı korusun. “Enkas’taki işlere yardım ediyorum” dedi.

Deprem bölgesindeki çalışmalara yardım eden Can Akova, İlk günden beri buradayız. İlk kez tıraş oluyoruz. Sakaryalı berberlerimiz burada. Biz de memnunuz, ilk tıraşımızı olalım. Çalışmaları pekiştirmek için Sakarya’dan geldik. Gece gündüz çalışıyoruz. 1999 depremini gördük, bu konuda eğitim aldık. Maraşlılar tüm Türkiye’ye güvenebilir. Devletimiz burada.

Sakarya’dan kendilerine yer edinmeye gelen hevesli berber İrfan Kaymaz, “Buraya hizmet için geldik. Acıyı dindirmek için buradayız. Çadırlarda hizmet vermeye çalışıyoruz. Tamamen ücretsiz hizmet veriyoruz. isteyerek geldik. Vatandaşlar da buraya gelip mutlu olduklarını söylüyor. Sonuçta bu bir ihtiyaç ve saflıktır dedi.

Berber Mirza Küçükkara şunları söyledi:

Sakarya’dan geldik. Yardım etme niyetiyle, motive edici motivasyonla geldik. Vatandaş artık mutlu. Hepsini memnun etmeyi umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu